DİNLEYİCİYİ KAZAN / YAPICI OL

Sayı genel manasıyla önemlidir. Evet saçma gelebilir ilk etapta ama zamanla hepimiz az dinleyici ile çok dinleyici arasındaki enerji alışverişini farketmişizdir. Adam kazanmak, kırmamak, yeni gelenin nabzını ölçmeden sakalaşmamak pek zor şeyler değil. Tüm herkes için geçerli olmasa da bazı insanların tanınmaya hakkı vardır. İlk görüşte pek hoşlanmadığımız birinin ilerde çok iyi bir arkadaş olduğunu görmüşsünüzdür sizler de. Buradan da çıkarılacak sonuç gelen dinleyicilerle ilgilenilmesi, terslenmemesi, her gelenin sanki zaten bizden biriymişçesine kabul edilip o sıcaklıkla yaklaşılmasıdır.

Bu, ilk kez girdiğimiz bir yerde bizim de hoşumuza gitmez miydi?

GAST / GUEST KABUL ETMİYORUZ

Gast / Guest genelde ya tanıdıktır ya da nik almaya çekinecek kadar ürkek biridir. Bu güne kadar o kişilerin ne radyoya yararı olmuştur ne de konuştuğu kişilere. Esrarengiz görünmekse amaç yepyeni bir nikle de deneyebilir nasılsa. Kısacası guestlerin varlığı Flatcast ortamındaki en saçma durumdur.

(Tabi bu durum Flatcast ile yeni tanışmış olanları kapsamamaktadır.)

YAYININLA İLGİLEN

Yayın alan DJ asli görevi olan 2 saate kadar yayınıyla ilgilenmeli ve dinleyicileri sohbete katmaya çalışmalıdır. Yayın alıp ortadan kaybolmayın (en azından temel süreniz 2 saati dolu dolu geçirin, geçirtin) Ola ki acil işiniz çıktı, yayını Open Chat haline getirip gelenlerin çizik gelmemesini sağlayabilirsiniz. Müsait bir DJ’in yayın alabilme ihtimali üzerine de kapıyı açık bırakın.

Dediğimiz gibi ana süreniz 2 saattir. Bu hak baştan sona sizindir. 2 saati geçtiğinizde bir başka DJ sizden yayın almak isteyebilir. Bu gibi durumlarda alınganlığa gerek yoktur.

YAYIN TARZIMIZ

Radyomuza tarz belirlemektense, DJ’leri kendi tarzlaryla başbaşa bıraktık. Takım marşları ve siyaset propagandaları gibi bir kısma hitap eden şarkılardan uzak duruyoruz. Bunun haricinde herhangi  bir kısıtlamamız yok. İstek alıp almamak, arabesk vb. türleri çalıp çalmamak siz DJ’lerin kendi insiyatifi elindedir. Yayınınıza şeklini siz verirsiniz. Mesela ilk 30 ya da ilk 45 dakika istek almıyorum gibi bir öneriyle  yayınınızın gidişatını belirleyici ve gelecek isteklerin de buna benzer yönde olmasını talep edebilirsiniz. Kısacası DJ seçildiyseniz ister pop çalarsınız, ister arabesk, ister sanat müziği vs. Her şey sizin zevkinize kalmış.

KAYIT TUTUN

Radyodaki huzuru sağlamak için olası tedbirleri almak zorundayız. Ve siz DJ’lerin bunda katkısı çok büyüktür. Bir tartışma veya her hangi bir olay karşısında bazen delillere ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu yüzden her DJ’in “chat log” tutmasını öneriyoruz.

Not: Nasıl yapıldığı konusunda bilgi için Chat Log

KİMLER UYARILMALI / KİMLER BANLANMALI

Küfür edenler istisnasız banlanır. Argo muhabbet biraz esnek durumdur. Her argo banlanabilir diyemeyiz o yüzden. Misal “Ulan ölürdüm onun için” diyen biri banlanmayı hakketmez. Ama söylenen argo söz radyoyu gerecek bir durum yaratıyorsa eğer uyarılmalı, dinleyicinin davranışında bir düzelme olmuyorsa da malum sonuca katlanmasına izin verin :)

FM, RADYO, DJ vb. niklerle gelen dinleyicilerin başlı başına bizlere saygısı yok demektir. O nikleri radyomuza kabul etmiyoruz. Radyo isimlerinin reklam edilmesi veya link verilmesi de hoş karşılanamaz bir durumdur.

KİŞİSEL HESAP ALIŞVERİŞİ YASAKTIR

Sohbet alanında, ya da lobi dediğimiz bu yerde telefon numaralarınızı, MSN, Skype, Facebook vb. adresleri paylaşamazsınız. Lobide dönecek olan tek adres radyomuzun kendi Skype adresidir: Radyo.Bonita

Skype adresimiz de adminin elindedir.

ÖZELLER (PRIVATE CHAT) ve ÇİZEREK KONUŞMA ÜZERİNE

Bu konu bazılarını kızdırabilir. Genelde birbirimize kişisel bilgilerimizi vermek için kullandığımız bu yöntemleri biz değiştirmek istedik ve 8. kural bunun için var. Özelleri açmıyoruz, kimseyi çizmiyoruz.

©2020 MAGGOG MEDYA | Tüm hakları DMCA tarafından korunmaktadır.

İLETİŞİM

Şikayet, öneri, teklif ve sorularınızı buradan iletebilirsiniz.

Sending
veya

Log in with your credentials

veya    

Bilgilerinizi unuttunuz mu?

veya

Create Account